snc1

SNCO Pruul

SNCO PRUUL
KEILA ÕLLESAAL

Andres Laasma
SNCO OÜ
Haapsalu mnt 31
Keila linn, Harjumaa
andres@sncopruul.ee
sncopruul.ee

“Lihtsuses peitub võlu!”, just sellise mõtteviisiga pruulikoda tegutseb. Tihti soovitakse maitsetega mängida ja võib ununeda õlle algne maitse. Tulenevalt sellest on pruulikoja motoks mahedad maitsed ja õllel olgu õlle maitse.

SNCO Pruul ehk vanemallohvitseride pruulikoda sai alguse 25 aastat kaitseväes teeninud kahe veteranist allohvitseri ühisest huvist kesvamärja pruulimisel. SNCO on inglise keelne lühend sõnast vanemallohvitser (Senior Non Commissioned Officer), mis on sobiv iseloomustamaks pruulikoja loojaid ja seega ka pruulikoda.

Idee pruulikojast sai alguse 2017. aastal, ühel juunikuisel kanuumatkal. Pruulikoja loomisel otsustati kasutada militaarse kujundusega pudelietikette ja ka omanäolist õllesaali. Sama aasta novembris hakati oma pruulikojas ametlikult tegutsema.

2018. aasta kevadel valmis esimene pruul, nimega AK-4 (pale ale), millest on saanud pruulikoja vaieldamatu müügihitt. Sellel aastal sündisid veel Madallend (pilsner) ja Kõrbehunt (nisuõlu). Nende kolme õlle tulemusena jõuti juba mõned kuud hiljem esmakordselt turule. Nendele järgnesid Lembit (porter), R44 (strong scotch ale) ja Aviaator (bock). Lisaks tuleb pruulmeistri käe alt välja ka uusi erineva stiili õllesid, mis jõuavad vaadiga letile vaid õllesaali kraanidest.

Õllesaal, kus avaneb vaade pruulikoja loojate militaarsele ajaloole ja võimsale militaarsele sisustusele, on avatud reede õhtutel, kus saab mõnusalt aega veeta ja kuhu on oodatud kõik, mitte vaid militaristid. Õllesaali leti tagant, õlut kraanist laskmas, võib leida pruulmeistri, reservis oleva vanemallohvitseri enda. Teistel päevadel on võimalik pruulikoda broneerida ka erapidudeks, sünnipäevadeks, sündmusteks, koosolekuteks jne. Õllesaalis pakutav joogivalik ei piirdu vaid käsitööõllega vaid leidub ka teisi häid napse ning väikseid suupisteid näkside näol.

Pruulikoda ja õllesaal on äge hobi, milles käib pruulimine, villimine, erinevate ürituste korraldamine, tuuride läbiviimine ja kõikide külastajate vastu võtmine õllesaalis põhitöö kõrvalt.
Kohtumiseni Keilas õllesaalis!