ECOMARI_ 12

Ecomari

Ecomari

Kairi Niinepuu-Mark
+ 372 51 69174

 

Ecomari aeglaselt kuivatatud marjad ja viljad loovad kingitustena saajaile maitseelamusi ja ainult positiivseid emotsioone.

ECOMARI alustas tegevust 2016. aasta kevadel.  Hetkel on valikus 9 erinevat marja ja vilja. Mu enda suurimateks lemmikuteks on aroonia, ebaküdoonia, mustikas ja jõhvikas. Lapsele pakun naturaalseid hapusid maitseid. Üks mari korraga suhu ei tundugi nii hapu. Marjapaki võib kaasa haarata kõikjale – randa ja jalutuskäigule ja kui kõht tühjaks läheb ja kodu veel kaugel, siis on ka hapud marjad krõbistamiseks maitsvad.

Ecomari missioon on ärgitada inimesi leidma tee tagasi põhjamaiste viljade juurde. Lõunamaised viljad on ahvatlevad – värvikirevad, suured, maitsekad ning kauplustest alati kättesaadavad. Lisaks on neil hea sälivusaeg ning neid leidub väga paljudes toodetes – mahlades, müslides, küpsetistes, hoidistes ning kõikvõimalikul kujul igasugustes maiustes.

Põhjamaine vili on aga palju tagasihoidlikum. Oma välimuselt reeglina väiksemõõduline, tagasihoidliku värviga, pigem hapukas kui magus. Õrn. Tihtilugu ka hinna poolest kallim. Tundlik ning põhjamaise kliima tõttu saagikuselt ettearvamatu.  Aga ka müstiline – millise pika ja raske teekonna läbib mari valmides, kuidas ta talletab põhjamaa üürikese suve jooksul paistva päikeseenergia, milliste pingutustega sünteesib mari endasse niivõrd suure koguse erinevaid vitamiine.

Ecomari viljad on aeglaselt kuivatatud, et säiliks marja toiteväärtus ning pehmem tekstuur.

Tooteid saab soetada Apollo raamatu- ja kingikauplustest, Tallinna Lennujaamast, Tallinki laevadelt Megastar ja MyStar, Rimi Talu Toidab sektsioonist, Gardest aianduskeskusest ja mitmetest elustiilikohtadest veel.

Loode-Eesti on minu elukoht ja inspiratsiooniallikas. Sündinud Keilas, kuid elupaik on Lohusalu poolsaarel.