nõmmiku3

Nõmmiku talu meierei

Nõmmiku talu meierei

Sirje Ermas
+372 50 77534
Nõmmiku talu, Kibuna küla, 
Saue vald, Harjumaa
info@nommiku.ee
nommiku.ee

Nõmmiku talu pere juured asuvad Loode-Eestis. Siin elavad meie sugulased, sõbrad, tuttavad ja suurimad pöidlahoidjad. Me valmistame ehtsast piimast traditsioonilisel meetodil hapendatud piimatooteid: kohupiima, jogurtit ning kolme erinevat tüüpi juustu. Nõmmiku talu meierei vastab kõikidele euronõuetele ning on ametlikult tunnustatud tootja, mis võimaldab meiereis valmistatud piimatooteid müüa kõikjal Euroopa Liidus.

Meie talu sünnilugu ulatub perestroika aega, 1988. aastasse, kui Eestis tekkisid esimesed kooperatiivid ning Sirje ja Tõnu Ermas alustasid ettevõtlusega Kibuna külas, Laitses, Nõmmiku talus. Nii nagu algusaastatele kohane, hakati ka Nõmmiku talus tegelema mitmete tegevustega samaaegselt: luuviljaliste istikute ja tervendatud kartuliseemne kasvatamisega, põlluharimisega, toiduõli valmistamisega, karjapidamise ja tõuaretusega ning metsandusega. 1992. aastal võttis Nõmmiku talu oma peamiseks tegevussuunaks piimakarja kasvatamise ning selle tarbeks valmis kaasaegne laudakompleks koos masinakuuriga. Kuue aastaga jõudis Nõmmiku talu karjapidamine tasemele, kus keskmine aastane väljalüps lehmadelt oli 7936 liitrit. Nõmmiku talu oli karjapidamise aastatel ühtlasi ka Kose Põllumajanduskooli praktikatalu. Kuid vaatamata tugevale soovile olla karjakasvataja ning müüa kvaliteetset piima suurtele piimakombinaatidele, mõranes see unistus tasahilju 1998. aastal. Tegemist oli põllumeestele ja karjakasvatajale keerulise ajaga, sest piimaliitri hind oli väga odav ja nõudlus piima järele minimaalne. Nõmmiku talu eestvedajatel tuli üheksakümnendate lõpus otsustada, kas jätkata karjakasvatusega või võtta uus suund piimatoodete valmistajana. Nii sündiski aastatuhande vahetusel otsus rajada meierei.

Nõmmiku talu on ettevõttena püsinud 35 aastat. Meierei ehedad piimatooted on kogunud populaarsust nii Eestis kui ka piiri taga. Meie eripäraks on asjaolu, et püüame piima võimalikult vähe töödelda, nii et alles jääks ehedus ja talule omane väiketootja valmistamise hõrgutav eripära. Meie kõik tooted on valmistatud täispiimast, mis tähendab, et me ei koori piima toodete valmistamiseks.

Nõmmiku talu meierei sortimendis on jogurtid, kohupiimad, kohupiimakreemid, juustud.
Kõik tooted on ilma kunstlike lõhna-, maitse-, värvi- ja säilitusaineteta.

Meierei juustuvalik:

  • Nõmmiku brõnza (värske, pehme, valge juust).
  • Pasta filata tüüpi gruusiapärane juust.
  • Poolkõvad erineva laagerdumisperioodiga Hollandi tüüpi juustud: talujuust, küüslaugujuust, köömne juust, ürdijuust, tšillijuust, jalapenojuust, lambaläätse juust, pistaatsiapähklitega juust, musta pipra juust jne.

Meierei jogurtid:

  • maitsestamata jogurt, muraka jogurt, mustasõstra ja vaarika jogurt.
  • Meierei kohupiim:
  • maitsestamata kohupiim, kohupiim rosinatega, murakamaitseline kohupiimakreem, mustsõstra- ja vaarikamaitseline kohupiimakreem, kohupiimakreem kakaoga ja kohupiimakreem vanilliga.

Nõmmiku talu meierei tooteid saab osta pühapäeviti meierei talupoest kella 14.00st 18.00ni. Meierei tooteid leiab ka Tallinna suurematelt turgudelt, Viimsi Lihapoest, kauplusest Tüdrukud, Uue-Maailma Toidupoest, Heleni Lihakarnist (Õismäe), Haapsalu talupoest jne.

Oleme talu pika ajaloo jooksul korraldnud mitmeid õppepäevi talunikele ning olnud piirkondliku toidu populariseerija. Läbi Taluturu korraldamise Nòmmiku talu meierei hoovis oleme ka kohalik tööandja.