kloosr

Kloostrimetsa

Kloostrimetsa

Angelika Asper
Kloostrimetsa Fideikomiss UÜ
+372 56 650260
Korjuse-Vanapere, Määra küla
Lääne-Harju vald, Harjumaa
info@kloostrimetsa.eu
https://kloostrimetsa.eu/

Kloostrimetsa lugu.

Kloostrimetsa on kaubamärk, mille tegemised ja tootmine toimub Korjuse-Vanapere talus. Siin on katkematult elatud ja maad haritud enam kui 300 aastat. Talu asub Lääne-Harjumaal, Määra külas.

Tänasel päeval on meie peamisteks tegevusaladeks puuvilja- ja marjakasvatus ning neist siidri ja hoidiste valmistamine, metsamajandus ning solaarenergia tootmine. Kõik meie tooted kannavad mahemärgist. Uue hoo ja hingamise sai talupidamine 1993. aastal.
Praeguse juriidilise nimega – Usaldusühing Kloostrimetsa Fideikomiss – on tegutsetud 2013. aastast. Kõige pikemalt on talus tegeletud kevadise kasemahla varumise ja müügiga. Esimese partii kasemahla müüsime 1999. aastal. Viimastel aastatel oleme lisaks kasemahlale varunud ka vahtramahla. Värsked puumahlad on kevadisel ajal väga populaarsed. 
Klientide poolt on tunnustust leidnud erinevad kodused hoidised, mis valmivad oma aedadest ja põldudelt korjatud toorainest (põldmarjamoos, astelpalju-porgandimoos, angervaksasiirup, arooniamahl jm).

2017. aastast omame aktsiisilao tegevusluba ning toodame vanasse hobusetalli rajatud siidrimajas siidrit. Kloostrimetsa siider valmib ainult meie talu õunaaedades kasvanud saagist. Talu õunaaedades kasvab üle 70 sordi õunu, nende hulgas on häid vanu taluaia sorte, uusi Eestis aretatud sorte ning ka spetsiaalseid siidriõuna sorte. Kaua laagerdunud siidrist valmib ka siidriäädikas, mis sobib salatikastme aitsestamiseks, liha marineerimiseks ja hommikuseks organismi äratajaks ning siidriželee mida soovitame lisandiks erinevatele juustudele ja röstsaiale. Aga nagu ikka, tuleb toiduga olla julge katsetaja ja leida uusi häid ja huvitavaid maitsekooslusi!

2023. aasta suvel avasime Kloostrimetsa iseteenindusliku talupoe. Nagu nimigi ütleb teenindab seal igaüks ennast ise ning tasub ostu eest kaardimaksega. Talupoes on müügil kõik meie talu tooted, hooajalised marjad ja köögiviljad ning mitmete teiste Loode-Eesti piirkonna väiketootjate tooted. Talupood on avatud kevadest sügiseni.

Siidri huvilistele korraldame ette tellimisel siidrituure, mille käigus saab kuulda Kloostrimetsa siidri eripäradest ning maitsta siidrit koos kohalike suupistetega.