20240209_102449

Loode-Eesti toit Turismimessil.

Veebruari teisel nädalalõpul toimus Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses juba 31. rahvusvaheline turismimess. Kolme päeva jooksul külastas messi kokku üle 20000 inimese, kohal oli 412 eksponenti 26 riigist üle maailma. Mess oli üles seatud kolmes erinevas hallis: Global Village, Puhka Eestis ning Elamused ja maitsed hallis. 

Elamused ja maitsed halli koordineeris Eesti Maaturismi Ühing ning saalis sai tutvuda erinevate toidupiirkondade ja Eesti Toidutee väiketootjatega. Esimest korda tutvustas ja näitas end avalikkusele Loode-Eesti toidupiirkond. Hetkel koonduvad Loode-Eesti toit nime alla toidutootjad ja -pakkujad, kes tegutsevad peamiselt Lääne-Harju Koostöökogu piirides. Ühine toimetamine on alles algusjärgus ja selgemad piirid välja kujunemas. Eesmärk on siiani veel veidi tundmatu piirkond jõuliselt Eesti teiste toidu- ja turismipiirkondade kõrvale sisse seada ning meie tegevused laiemale publikule paremini nähtavaks muuta.

Messil olid Loode-Eesti toitu esindamas tublid väikesed tegijad: Madila Mahe, Kloostrimetsa, Mesioja, Treppoja Sahver ja Peetri Tolli tavern. Lisaks nende kohalolule oli riiulitel tutvumiseks ja degusteerimiseks ka mitmete teiste piirkonna ettevõtjate tooted: Saidafarm, Lihh, SNCO Pruul, Siberi Sammar, Trepimäe, Vatsla tee, Taimevägi ja Puidubutiik.

Esimene messi kogemus oli väga positiivne. Sai väga palju tutvustatud meie tooteid ja muidugi kogu piirkonda. Tänu Rummu Karjääri, Lääne-Harju valla ja meie koostööle valmisid informatiivsed brožhüürid kuhu oli koostatud kolme päeva teekonnad Lääne-Harju vallas: Padisel, Laulasmaal ja Paldiskis. Mida vaadata, kuhu sööma minna, kus ööbida ja kus ujuda või päikeseloojangut nautida. Nagu külastajatele ütlesime, Teil  jääb vaid kohale tulla ja soovituste järgi liikuda.

Rõõm oli kuulda palju head tagasisidet ja kiidusõnu meie messiboksi kohta. Lähenesime veidi teise nurga alt, tavapäraste müügilaudade asemel valisime riiulite tee. Boks oli avar ja valge ning kliendiga sai luua lähedasema kontakti. Messiboksi aitas välja mõelda, vormistada ja paigaldada Keilas toimetav LA21.
Suur aitäh neile!