trepi

Trepimäe

Trepimäe OÜ

Kadi Trepp
+372 55 623647
kadi.trepp@gmail.com
Kubja, Vilivala küla, Lääne-Harju vald

Mesi Loode-Eesti niitudelt ja metsadest.
Trepimäe OÜ on väike, toimekas pereettevõte. Meie mesilased aiatavad kaasa piirkonna koosluste säilimisele.

Mesindusega hakkasime tegelema, sest kusagilt lapsepõlvest oli mälestus värskest meest ja vanadest mesitarudest aianurgas. Loogiline oli mesinduse õpe Olustveres ja oma mesila rajasime esialgu 5 taruga. Praeguseks oleme jõudnud tasapisi 60 mesilaspereni.
Silma paneb särama see, kui kevadel, esimeste soojade ilmadega saab tarudesse vaadata, kui tuleb tagasi klient, kes juhuslikult sattus mett ostma ja kui talvisel pühapäeva hommikul lapsed pannkoogile mett niristavad ja naeratavad.

Tootevalikus on meil peamiselt mesi. Pakendi suuruse osas oleme paindlikud. Soovi korral pakendame ka kliendi taarasse. Kõrvaltegevusena kasvatame ka köögivilja, kartulit, peeti ja porgandit. Müük toimub kodust.
 
Meie pere juured on Loode-Eestiga seotud pikalt. Peremehe ema Eva Trepp (end. Kipp) on nimelt pärit Vihterpalust. Tema ema oli Hatu koolis õpetajaks ja tema isa oli kohalik metsaülem. Hilisem elu viis Eva küll kaugemale kodukohast, kuid võimaluse avanedes soetati enestele suvekodu Vilivalla külla. Pensionile jäädes kolitigi maale tagasi ning peeti piimakarja ning lambaid. Endile kodu- ja tegevuskohta otsides jäi valik Loode-Eesti kasuks. Seda nii siinse looduse kui ka heade ühenduste tõttu pealinnaga. Oma kodu rajasime ka vana talukoha peale. Nii, et moel või teisel oleme Loode-Eestiga seotud juba üsna pikalt.